ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

 GENEL KOŞULLAR

 Kiralama Yaşı ve Ehliyet:

Kiralanan aracı sözleşme adı geçen kişi veya kişiler kullanır. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır. Aracı kullanacak kişi/kişiler en az 25 yaşında olmalı ve en az 2 yıllık geçerli bir ehliyet sahibi olmalıdır.

Ek Sürücü :

Araçların 3.şahıslarca kullanımı,Ebrar Rent A Car yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Ödeme Şekilleri :

Ödemeler, geçerliliği Ebrar Rent A Car tarafınca onaylanan kredi kartlarıyla yapılır. Ödeme yapılacak kredi kartı kiracıya ait olmalı ve kiralama esnasında Ebrar Rent A Car yetkilisine ibraz edilmelidir. Kiralama başlangıcında araç grubuna göre değişen tutarlarda ön provizyon blokajı uygulanır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek farklar yine aynı kredi kartından tahsil edilir.

Kiralama Süresi :

Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma :

İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Tek Yönlü Kiralama:

Aracın kiralama yapılan şehirden Ebrar Rent A Car ofisinin bulunduğu farklı bir şehirde iade edilmesi Ebrar Rent A Car’in onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Teslimde Gecikme / Uzatma :

Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması Ebrar Rent A Car’in onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanır.

Trafik Cezaları :

Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Ebrar Rent A Car tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Yurtdışına Çıkış :

Kiralanan araçlar ile Türkiye sınırları dışına çıkılamaz.

Yakıt :

Araçlar kiracıya dolu depo ile(8/8) teslim edilir. Kiracının da aracı dolu depo ile teslim etmesi gerekir. Aksi halde eksik yakıt bedeli hizmet bedeli eklenerek kiracıdan tahsil edilir.

Ek Ürün ve Hizmetler :

Aşağıda belirtilen hizmetler rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için rezervasyon merkezimiz veya kiralama ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

-Çocuk veya bebek koltuğu

-Navigasyon

-Şoförlü Kiralama

Rezervasyon İptal veya Değişikliği :

Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz.

Ön ödemeli rezervasyonların iptalinde, kiralama tarihine 7 günden daha fazla bir süre var ise tüm ödeme iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 3-7 gün kala iptal edilmesi halinde toplam kira ücretinin %50’si iade edilir.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 1 veya 2 gün kala iptal edilmesi halinde veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması halinde(No Show) kira ücreti iade edilmez.

Kiralamanın Erken Bitmesi veya Uzaması :

Aracın kira başlangıcında belirtilen süreden önce iade edilmesi halinde aracın kullanıldığı gün sayısına göre toplam kira ücreti tekrar hesaplanır ve iade tutarı var ise ödeme yapılan kredi kartına iade gerçekleşir.

Aracın kira başlangıcında belirtilenden daha ileri bir tarihte iade talebi öncelikle araç müsaitliğine bağlı olarak Ebrar Rent A Car’in onayına tabidir. İlave ücret tutarı toplam kira gününe göre tekrar hesaplanarak ödeme yapılan kredi kartından ek tahsilat olarak tahsil edilir.

Sigorta ve Güvenceler :

Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortaları ek ücret karşılığında kiralama işlemleriniz esnasında satın alabilirsiniz. Sigorta kapsamları ve ek sigortaların ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar genel ve bilgi amaçlı olup,Ebrar Rent A Car bu bilgileri dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.

TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER

1) Kaza ve alkol raporunun olmadığı durumlar
2) Kazanın sözleşmede adı olmayan bir sürücünün yönetiminde meydana gelmesi durumunda
3) Sürücü kaza sırasında alkol ve uyuşturucu etkisi altında olduğu durumlar
4) Sürücünün geçerli ehliyete sahip pars olmadığı durumlar
5) Trafik kurallarının ihmali ve aşırı hız dolayısıyla meydana gelen kazalar
6) Sürücünün %100 kusurlu olduğu durumlar
7) Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar
8) Başka bir aracın ya da hareket eden rent a car etmeyen nesnelerin çekilmesi, itilmesi, taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar
9) Aracın, yarış, hız tayini, ralli denemeleri, motorlu sporlar sırasında veya normal trafiğe kapalı uygun olmayan yollarda kullanılması nedeniyle meydana gelecek kazalar
10) Trafik kuralları tarafından saptanmış yolcu sayısının üstünde yolcu ve her ne şekilde olursa olsun pars bagaj dışı yük ve parlayıcı, patlayıcı, yanıcı maddeler taşınması halinde pars meydana gelecek kaza ve hasarlar
11) Sigara ve emsali yakıcı maddenin tesiri ile alevli bir yangın başlangıcı olmaksızın usule gelen yanıklar
12) Aracın döşemesinde meydana gelecek yanık ve lekeler
13) Hatalı kullanımdan meydana gelecek lastik yarılmaları, cam kırılmaları teminat dışında olup bu durumlarda tamamen kiracının sorumluluğudur.